Hooldamine

Jalatsite hooldamisel pea silmas järgmist:

  • Vali hooldusvahend vastavalt jalatsite materjalile.
  • Kulunud või pleekinud jalatsite puhul kasuta värvi sisaldavaid hooldusvahendeid.
  • Soolveerantidest hoidumiseks töötle jalatseid juba enne kandmahakkamist ja juhul, kui randid on tekkinud, kasuta nende eemaldamiseks spetsiaalseid hooldusvahendeid.
  • Jalanõude kreemitamisel kasuta nendega sama värvi kreemi, siis ei ole Sul vaja spetsiaalseid värvitaastajaid.

Pindvärvitud nahast (naha muster ei ole värvi alt eristatav) jalatsitelt eemalda lahtine pori lapiga, kata jalatsid kreemiga, lase sellel kuivada ja viksi jalanõud läikima. Aeg-ajalt puhasta jalatseid spetsiaalse hooldusvahendiga, mis teeb jalatsid mustust ja vett tõrjuvaks.

Seemis- ja veluurnahast (õhuke karvase pinnaga (lõhestatud) vasika- või kitsenahk) jalatseid puhasta vajadusel spetsiaalsete harjade ja käsnadega. Seejärel hõõru määrdunud kohti seemisnahakiviga või töötle spetsiaalse hooldusvahendiga. Lase kuivada ja harja jalatsit lõpuks ettevaatlikult ühes suunas. Kasuta spetsiaalseid hooldusvahendeid, et muuta jalatsid vett tõrjuvaks.

Aniliinnahast (õrn nahk, mis on värvitud aniliinvärvidega, naha loomuliku mustriga) jalatseid puhasta ettevaatlikult, eemaldades lahtise pori spetsiaalsete harjade või käsnadega. Hoolda jalatseid spetsiaalsete vahade ja õlidega.

Nubuknahast (siidja, karvase pinnaga) jalatseid hoolda sarnaselt seemis- ja veluurnahast jalatsitega.

Rasvanubuknahast (mati pinnaga, rasvane) jalatseid puhasta esmalt pehme harja või lapiga, seejärel kasuta hooldusvahendina spetsiaalseid rasvu ja õlisid.

Tekstiilist jalatsitelt eemalda kuivanud mustus pehme harjaga, kasuta plekkide eemaldamiseks spetsiaalseid vahendeid. Kasuta vett tõrjuvaid vahendeid.

Sünteetilistest materjalidest jalatseid puhasta pehme harja või silikoonšvammiga, vajadusel niiske lapiga. Hoia jalatseid niiskuse eest.

Kui jalatsitel ilmneb vaatamata õigele kandmisele ja hooldusele mõni puudus, siis pöördu probleemi lahendamiseks esmalt kaupleja poole.